Konkurs plastyczny ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

Organizator konkursu: PRZEDSZKOLE IM. MARII KONOPNICKIEJ W ZBYTKOWIE

Konkurs jest organizowany w ramach: Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Cele konkursu:
- rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci,
- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

- pobudzenie aktywności twórczej,
- doskonalenie sprawności manualnej

REGULAMIN KONKURSU:

1. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Zbytkowie.
  2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie "Zakładki do książki". Zakładka może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż,techniki mieszane) jednak zakładka powinna spełniać swoją funkcję. Mogą być użyte dowolne płaskie materiały, które nie zniszczą,nie pobrudzą książki. Nie wolno użyć, plasteliny, materiałówsypkich.
  3. Kształt pracy jest dowolny. Wymiary zakładki : około 25cmx7cm. Zakładka powinna być wykonana samodzielnie.
  4. Prace powinny mieć postać dwustronnej zakładki.
  5. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.
  6. Uczestnik bierze udział w konkursie po złożeniu pracy wraz z wypełnionym ipodpisanym przez rodzica/ opiekuna prawnego Formularzem zgłoszenia (formularze do pobrania u wychowawców ).
  7. Oceny prac dokonuje powołana komisja.
  8. Kryteria oceny prac:
    - zgodność z tematem,
    - pomysłowość, funkcjonalność
    - estetyka wykonania,
    - samodzielność wykonania.
  9. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymuje nagrodę.
  10. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:

Kategoria I dzieci 3-4 letnie

kategoria II dzieci 5-6 letnie

11. Termin składania prac:  pracę należy złożyć do 21.04.2023r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 25.04.2023r.

12. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane w przedszkolnej szatni. Po zakończeniu konkursu prace zostaną zwrócone uczestnikom. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia